Brązowe liście kukurydzy sadzonki

Brązowe liście kukurydzy sadzonki

Bilans składników pokarmowych w glebie jest nieco kruche i może mieć wpływ wiele czynników. Właściwej glebie zdrowia jest kluczem do zdrowej produkcji liści, wzrostu i owoców. Jeśli liście rozpocząć toczenia brązowe, często jest wczesnym objawem ucisku i należy jak najszybciej poprawić. Liść brązowienie roślin kukurydzy może być spowodowane przez szkodniki, choroby lub po prostu nieprawidłowej pielęgnacji.

Woda

Najczęstszą przyczyną liść brązowienia w każdym zakładzie jest zbyt mało wody. Plantatorów należy zwrócić szczególną uwagę na potrzeby wody ich roślin, szczególnie podczas gorących letnich miesięcy. Większość odmian kukurydzy będą robić najlepiej z gleby, która jest utrzymywane wilgotne, nie za mokro lub zbyt suche. Zbyt dużo wody, szczególnie jeśli dozwolone stanąć u podstawy rośliny, może powodować Niedobory składników odżywczych lub głównych problemów.

Problemy z korzenia

Oparte na korzeń liść brązowienia jest przede wszystkim problem dla roślin doniczkowych, ale występuje w odkrytym kukurydza roślin jak również. Dla roślin wewnątrz i na zewnątrz głównych problemów może spowodować gdy gleba jest zbyt ciężka lub ubity. Glina oparty gleby lub te bez wystarczająco organicznej może trzeba zmienić z dobrze rozłożony kompost. Tych glebach mogą również korzystać z trochę dodatkowego nawadniania.

Niedobór składników odżywczych

Niedobory żelaza lub azotu może zarówno być odpowiedzialnego za przebarwienia liści kukurydzy. Na początku to zmiana koloru pojawi się żółty, ale będą brązowieją z biegiem czasu. Oba te elementy są niezbędne do wytwarzania chlorofilu, które daje roślina zielony kolor. Niedobór żelaza powoduje przebarwienia liści marginesów, który porusza się wewnątrz w trakcie choroby. Niedobór azotu, z drugiej strony, będzie bardziej równomiernie odbarwienie i będzie zawierać tkanki żyły i liści. Chelat żelaza jest leczenie niedoboru żelaza, podczas gdy nawozy bogate w azot lub kompostu będzie pomoc w leczeniu problemów azotu.

Bakterie i grzyby

Infekcje bakteryjne i grzybicze są powszechne w okresach deszczu lub wysokiej wilgotności powietrza. Ten nadmiar wilgoci stworzy idealne środowisko dla bakterii i grzybów, których populacje będzie rozwijać i w końcu ogarną roślin. Gnicie korzeni jest wśród najbardziej poważne i powszechne infekcje i liczniejszy często niż nie jest śmiertelne. Gnicie korzeni atakuje korzenie, zamieniając je na bezużyteczne szara papka, czyniąc je stanie transport wody i substancji odżywczych do pozostałej części roślin. Z czasem będzie żółkną liście lub brązowy, przed umiera i upuszczając. Producentów należy oczyścić szczątków zmarłych i poległych i uniknąć stojącej wody wokół podstawy rośliny.