Oznak pleśni na dywanie

Zarodniki grzybów i pleśni mają doskonałą lęgowiskiem w dywany, ponieważ dywany zawierają niezbędne warunki dla grzybów, aby rozwijać. Składają się one z materiałów porowatych, pozwalając im na pułapkę wilgoci przez dłuższy okres czasu, i stale gromadzą się brud i kurz, dzięki któremu Podróże zarodników pleśni w powietrzu. Jeśli podejrzewasz, że twój dywan może być pleśni, szukać objawów plotkarz.

Stęchły zapach

Zarodniki pleśni, jak innych grzybów i niektórych substancji chemicznych, wydzielają lotne związki organiczne (Gazy), szczególnie aldehydy, alkohole, keytones i węglowodorów. Substancje te pojawiają się w wyniku zarodniki pożera żywienia, których potrzebują do rasy. Substancje te są bardzo pachnące i objawiają się z najlepiej można opisać jako stęchlizny lub kwaśny zapach.

Przebarwienia na dywanie

Pleśń jest nazwą rodzajową dla pojawienie się pleśni, tak w rzeczywistości to może odnosić się do jednego z tysięcy zarodników pleśni typy. W rezultacie przebarwienia w dywanu może pojawić się w różne kolory, wliczając w to czarny, ciemny zielony, brązowy, żółty lub biały. Spójność, choć powinien pojawić się wilgotne i grube, czasami slimy, ale czasami aksamitne. Różni się od dywanu regularne plama, jednak, że składa się z wielu poprawek wzdłuż dywanu (lub cały dywan).

Trwałe wilgoć

Mimo różnych zarodników posiadać różne właściwości, wszystkie one mają jedną z ważniejszych rzeczy wspólne. Muszą oni źródłem wilgoci w celu kiełkują. Jeśli dywan miał długotrwałe stałego wilgoć, pleśń, zarodniki są niemal gwarantowane formę, bo w powietrzu zarodniki podróży w powietrzu stale, wymagające tylko źródłem wiarygodnych wilgoci. Jeśli twój dywan doświadczył wilgoci przez dłuższy okres czasu, z powodu powodzi, zalania lub wysokiej wilgotności powietrza, masz bardzo wysokie prawdopodobieństwo powstawania aktywnych pleśni.

Uszkodzenia poniżej powierzchni

Jeśli wyraźnie nie widać oznak pleśni, może jeszcze to. W niektórych przypadkach, zwłaszcza z grube dywany widoczne oznaki może istnieć tylko pod głównym włókien. Podnieś powierzchni dywanu gdzie podejrzewam, że pleśń i zbadać od spodu dywanu, a także uzupełnienie. Spójrz na wyżej wymienione objawy przebarwienia i zauważyć jakiekolwiek uszkodzenia dopełnienie, które mogą obejmować obszary podarte lub rozpuszczony materiału (ze względu na połączenie wody szkody i formy bakterii).