Moja zmywarka nie drenażu w ostatnim cyklu

Moja zmywarka nie drenażu w ostatnim cyklu

To może być przykrą niespodzianką wobec otworzyć twój zmywarka pod koniec cyklu czyszczenia i stwierdzenia, że jest jeszcze pełna wody. Natomiast pierwszym priorytetem jest prawdopodobnie pozbycia się wody, znalezienie przyczyny Twojej zmywarki drenaż problem jest kluczem do zapobiegania sytuacji w przyszłości. Kilka czynników może zapobiec prawidłowo opróżniania zmywarce, ale większość z nich może zostać rozwiązane bez pomocy technik naprawy.

Słuchaj silnika

Jeśli twój zmywarka nie drenażu, sprawdź, że silnik jest uruchomiony. Urządzenie nie drenażu, jeśli silnik nie pracuje. Jeśli nie słyszysz żadnych dźwięków pochodzących z silnika, potwierdzić, że zmywarka ma moc sprawdzając domu wyłącznik lub w skrzynce bezpieczników. Jeśli silnik sprawia, że hałas, ale nie działa, może być uszkodzony i trzeba wymienić. Zmywarce może również nie drenażu Jeśli silnik jest tak spróbuj obracając ją ręcznie, aby rozluźnić go.

Czyścić filtr

Zmywarce jest wyposażony w drenażu na dnie basenu, że połowy dużych cząstek i innych odpadków. Jeśli filtr jest zatkane z produktów spożywczych, może zapobiec wody z odwodnienia z urządzenia. Aby uniknąć przeszkód, które mogą mieć wpływ na drenaż, czysty filtr regularnie, zgodnie z instrukcjami w podręczniku użytkownika. Zazwyczaj czyszczenie filtra, raz w tygodniu, to wystarczy, aby uniknąć tych problemów.

Sprawdź w przewodzie odpływowym

Jeśli twój zmywarka silnik jest funkcjonalne i filtr jest czysty, drenaż problemu jest prawdopodobnie z powodu problemu z przewodu odpływowego. Przewodu odpływowego umożliwia przepływ z maszyny pod koniec cyklu prania wody, i wszelkie drewniaki, załamań lub uszkodzenia węża może zapobiec prawidłowego odwadniania. Zaznacz obszar, gdzie wąż spustowy łączy do domu głównego spustu linii lub śmieci, patrząc pod kątem kinks w linii. Wyjąć wąż i oczyścić wszelkie zanieczyszczenia, które mogą uniemożliwić także odprowadzanie wody. Ponadto skonsultować się z Twojej zmywarki instrukcje instalacji do sprawdzenia, że wąż jest na odpowiedniej wysokości, jak wiele zmywarki potrzebujesz linii podwyższone w celu zapewnienia prawidłowego odwadniania.

Sprawdź pompy

Podczas gdy twój zmywarka opiera się na przewodzie aby podać ścieżkę do wody, aby zakończyć ten maszyna, pompa drenażu jest faktycznie odpowiedzialny za wypchanie wody. Jeśli ma żadnych uszkodzeń w zmywarce drenażu pompy, może być nie można opróżnić całkowicie. Pompy zazwyczaj znajduje się w pobliżu zmywarka silnika, dzięki czemu można uzyskać do niego dostęp na dnie basenu. Jeśli zauważysz niedrożność, wyczyścić pompę drenażu, zgodnie z instrukcjami w podręczniku użytkownika. Zbadaj łopatek pompy oznak uszkodzenia i kontakt serwisanta zastępują go w razie potrzeby.