Jak naprawic zderzak na Nissan Xterra

Jak naprawic zderzak na Nissan Xterra

Nissan Xterra jest zbudowany w stylu budowy ciała na ramie, co oznacza, że samochód składników, w tym zderzaka, są przymocowane do ramy pojazdu. Remonty ogólne do zewnętrznej części zderzaka, takie jak zarysowania powierzchni, mogą być wykonane bez usuwania całego zderzaka. Jednak bardziej remonty może wymagać usuwania całego zderzaka od ramy. Większość napraw zderzak, oprócz rozległe uszkodzenia, są objęte zakresem co zrób to yourselfer można wykonać.

Instrukcje

Usunięcie zderzaka

• Wyłączyć system poduszek powietrznych, znany jako uzupełniający przytrzymujących na Xterra, przed rozpoczęciem pracy na zderzaku. Aby to zrobić, najpierw odłączyć kable bateryjne. Usunąć panelu poniżej koła kierownicy i odłączyć dwa pinowe złącze między poduszek powietrznych i zegar wiosną. Po stronie pasażera Usuń schowek tablicy rozdzielczej i odłączyć dwa pinowe złącze elektryczne między poduszki powietrznej i SRS głównych przewodów.

• Otworzyć maską pojazdu i usunąć za pomocą śrubokręta lub klucz sześciokątny do odkręcania śrub łączących światła światła kierunkowskazów.

• Usunąć śruby mocujące środkową osłonę chłodnicy do otworów kierunkowskazy. Przy użyciu śrubokręta aby obrócić cztery chłodnicy zachowując pliki pod kątem 45 stopni i ciągnąć biernego do usunięcia kratki.

• Usunąć śruby zewnętrzne od zderzaka wsporników za pomocą klucza. Śruby są na ścianach przedni błotnik. Następnie usunąć śruby na lewej i prawej stronie wsporników.

• Obsługuje zderzaka aby zabezpieczyć przed upadkiem, a następnie usunąć śruby i nakrętki, które przywiązują zderzaka do ramy pojazdu. Te śruby znajdują się na głównym wspornik zderzaka z każdej strony pojazdu kolejowego ramki.

Naprawa lub wymiana

• Wykonywanie napraw, usuwanie wgniecenie, zadrapań lub usuwania rdzy, zderzak jak to konieczne. Po zakończeniu, całkowicie czysty zderzaka i nałożyć warstwę wosku do obszaru.

• Ponownie podłącz zderzaka pojazdu przez zabezpieczenia śruby na głównym nawiasach przymocowany do ramy. Następnie zabezpieczyć lewej i prawej stronie wspieranie wsporniki do zderzaka następuje zaostrzenie śruby zewnętrzne na szelki zderzak wsparcia.

• Umieść chłodnicy, tak aby zrówna się z klipów i delikatnie dociśnij klipów można rozstawić. Wymienić śruby zabezpieczające chłodnicy do otworów kierunkowskazy. Zastąpić kierunkowskazy, dokręcając śruby używane do dołączania sygnały do oprawy.

• Ponownie Poduszka dwu pinowe złącze do 2 pinowe złącze na po stronie kierowcy i pasażera pojazdu. Ponowna instalacja paneli w pobliżu schowek i na dolnej części koła kierownicy. Na koniec podłącz kable bateryjne.