Jak często należy wody kwiat ogród?

Woda jest jednym najważniejszych składników odżywczych, które twój ogród musi się rozwijać. Zbyt dużo i korzenie dusić lub gniją, powodując śmierć; zbyt mało i korzenie wysychać, powodując śmierć. Jak często twój ogród wodny zależy od typu gleby: gliny, piasku lub Ił wymieszać; Jakie rośliny masz; i ilość opadów otrzymuje swój ogród. Miejsce miernika deszczu w ogrodzie, aby monitorować ilość opadów, które otrzymujesz. Używać ten, w połączeniu z suchością Top 1/2 do 2 cali gleby, aby ustalić, kiedy należy wody.

Jak do roślin wodnych

Podlewanie roślin może wydawać się proste. Wystarczy wlać wodę nad nimi kilka razy w tygodniu i to zrobić. Nie jest to prawdą. Różne rośliny potrzebują różnych ilości wody. Jako zasadę ogólną kwitnące rośliny potrzebują około 1 cal wody na tydzień. Obejmuje to deszcz, który może zostać wyświetlony. Rośliny z taproots potrzeba mniej wody niż rośliny z korzeniami płytkie, jak kran korzenie wnikają głęboko w glebie i dostęp wilgoci zachowane w niższych warstwach, czasami dół 2 lub 3 metrów. Płytkie zakorzenione rośliny można uzyskać dostęp wilgoć tylko w górę 2 do 3 cali gleby i będzie trzeba częściej podlewać. Zastosowanie wody bezpośrednio do gleby, nie nad elektrownią, aby uniknąć rozprzestrzeniania się choroby.

Typy gleb

Kiedy i jak wiele, do wody zależy od rodzaju gleby w ogrodzie kwiat. Gliniastych składają się małe, lepkie cząstek, które pozwala trzymać wody dla dni. Piaszczystych gleb składają się z dużych cząstek, które pozwala wody, aby przejść szybko. Ił gleb są kombinacją cząstki gliny i piasku i są klasyfikowane jako glina glina, Ił i piaszczysta. Tych gleb wytrzymuje jak gliniastych, a jednocześnie pozwalają wody do drenażu jak gleby piaszczyste. Aby dowiedzieć się, jak szybko spływa gleby, Wykopać dół około 30 cali głęboki i wypełnić go do góry z wody. Jeśli cała Woda spływa z otworu w ciągu 24 godzin, masz gleb gliniastych. Jeśli woda spływa z otworu w mniej niż 12 godzin, masz piaszczyste gleby. Jeśli potrzeba więcej niż 48 godzin dla wody do drenażu, masz gliniastych. To daje wyobrażenie jak długo czekać między aplikacjami wody.

Gliniastych

Rośliny w gliniastych, czy płytkie zakorzenione lub o Korzeń palowy, będzie trzeba podlewać rzadziej niż rośliny w inne rodzaje gleby. Na gliniastych czekać aż do góry 2 do 3 cali gleby są suche przed podlewania. Może to oznaczać, do ogrodu, trzeba będzie woda tylko co trzeci lub czwarty dzień. Nie pozwalają gliniastych wyschnąć całkowicie, jak glina, po wyschnięciu, ma konsystencję jak Cegła, który może uszkodzić korzeni roślin. Praca kompostu lub obornika dobrze rozłożonym na gliniastych dać im lepsze tekstury. Celem jest, aby przekształcić swoje gliniastych gleb gliniastych gliny. Pozwala to wody do drenażu lepiej i szybciej i dla roślin korzenie wnikają głębiej. To jest łatwe do rozległymi roślin w gliniastych. Objawy overwatering obejmują: więdnięcie, żółknięcie liści i kwiat, liść i owoc spadek. Jeśli wszelki od tych znaki, stop, podlewania, praca kompost, liść formy lub zgnił nawozu do gleby wokół rośliny pochłaniają nadmiar wody i poczekaj aż do najwyższej 2 do 3 cali wysycha przed podlewania ponownie.

Glebie

Rośliny w piaszczystej glebie będzie trzeba częściej podlewać i będą potrzebować więcej wody na tydzień niż rośliny w gliniastych. Czekać, aż top 1/2 do 1 cala gleby suche przed podlewania. Masz może do wody dziennie i stosować 2-3 centymetrów wody na tydzień zamiast jednego zachować zdrowe rośliny. Podobnie jak glina gleby, kompost pracy lub dobrze rozłożonym obornikiem w glebie zwiększy ilość wody gleby można trzymać, zmniejszyć częstotliwość podlewania i ochrony wód poprzez zmniejszenie ilości wody, którą trzeba będzie zastosować. Na glebach piaszczystych wybierz ziół śródziemnomorskich środowisk jak lawenda i szałwia lub roślin, które są odpornych na suszę, takich jak echinaceas. Ten sposób zwiększy ilość czasu między nawadniania z każdego dnia co dwa do trzech dni.

Podlewanie kontenerów

Rośliny w pojemnikach konieczne częstsze podlewanie niż roślin ogrodowych. Pozwalają na górę 1 cal gleby do wyschnięcia przed podlewania. Oznacza to, że trzeba będzie wody codziennie lub co drugi dzień. Pojemniki w pełnym słońcu na patio kamień, Cegła czy Beton może trzeba podlewać dwa razy dziennie, jak ciepła odbite od kamień może wyschnięcia gleby szybko.