Architektura krajobrazu z Colorado Blue Spruce

Architektura krajobrazu z Colorado Blue Spruce

Colorado blue spruce drzew (świerk kłujący biały), z ich postaci śmiały, piramidy i różnych kolorów, są przyciągające wzrok wzór dla domu lub komercyjnych krajobraz. Jednakże krajobrazowych powszechnie wykorzystywać świerk niebieski; Roślina ta wiecznie mądrze i cieszyć się nim na nadchodzące lata.

Lokalizacja

Colorado blue świerk, jak sama nazwa wskazuje, są macierzystym do wyższych wysokościach Gór Skalistych. Mimo, że ustalone, że drzewa są odporne na suszę, wilgotności i ciepła zbierać swoje żniwo na blue spruce i co było po pełnej, gęste drzewo staje się zaniedbany i aurorem. Nie sadzić drzew Colorado blue spruce poza strefami amerykański Departament Rolnictwa 2 do 7. Wolą też dobrze odsączone gleby i pełna słońca.

Używa

Drzewa świerk niebieski działa również jako akcent sadzenia. Miejsce niebieski świerk drzewa w najszerszej części łóżko lub niech to kotwica po jednej stronie domu krajobraz. Nie umieszczaj drzewa świerk niebieski zbyt blisko do budynków, chyba że używasz odmiana karłowata; nie tylko czy świerk niebieski ostatecznie pokonać tej lokalizacji, ale jasny kolor odrywa od domu. Świerk niebieski plunked dół w środku trawnik ma taki sam wpływ wstrząsów oka.

Wybór

Kolor niebieski świerk drzewa waha się od niebiesko zielone do stali niebieski. Podczas sadzenia kilka okazów, pamiętaj, że kolory mogą przesuwać nad porami roku i kolory niedopasowane odwracać uwagi od ogólnego porozumienia. Wybierz drzewa szczepione, a nie mniej kosztowne uprawy nasion drzew, sugeruje Ohio State University, największą szansę na jednolity kolor. Również uniknąć drzew z mocno uszkodzone kończyny lub przywódców, jak świerk drzewa nie odzyskać z tego szkody i mają duże, nagie obszary i poważnie koślawe wygląd.

Odmian

Świerk kłujący biały 'Backeri' to odmiana mała blue spruce Colorado, rośnie tylko 12 metrów wysokości. 'Niebieski Totem' rośnie nieco wyższy niż 'Backeri', ale jest tylko 3 metrów szerokości u podstawy. 'Hoopsii', bardzo często odmiana, rośnie 15 metrów szerokości i 40 metrów wysokości.

Szkółki, w których etykiety wielu drzew świerk jak świerk kłujący. Jest uprawiany materiał siewny odmiany i krajobrazowych często odwołują się do niego jako zielony świerk, choć ma niebieski odcień. To rośnie 20 stóp szeroka i do 50 metrów wysokości.