Jak odblokować Nokia 6230i przez telefon

Większość telefonów komórkowych są przeznaczone do użytku na szeroki wybór sieci, zarówno lokalnych, jak i międzynarodowej. Nokia 6230i nie jest wyjątkiem. Jednakże dostawców usług mają tendencję do program do telefonu, tak, że to jest "zablokowane" na wyłączność na ich sieci. Można to zrobić w celu zmniejszenia liczby ludzi, którzy porzucają swoje usługi w poszukiwaniu niższych cen lub inne warunki korzystania z usługi. "Blokowania" proces ten może cofnąć podając specjalny kod, który można otrzymać dzwoniąc po prostu usługodawcy.

Instrukcje

• Wpisz * #06 # na Nokia do wyświetlania numeru IMEI. Numer ten jest unikalny kod telefonu i jest wymagany do wygenerowania kodu odblokowującego prawidłowy.

• Twój dostawca usług klienta usługi numer i dać im swój numer IMEI.

• Żądanie kodu odblokowującego. Powiedz im, aby korzystać z telefonu za granicą, i wielu chętnie udziela ci kod jeśli Twoje konto jest w dobrym stanie i ukończono pewne minimum zamówienia. Zadzwoń jeśli pierwszy operator jest bezużyteczne i spróbuj ponownie.

• Wyjmij baterię, a następnie usunąć SIM i włączyć telefon.

• Wprowadź #pw + kod + 1 #, aby odblokować telefon. "Kod", wprowadź numer otrzymał od przedstawiciela działu obsługi klienta. Nokia wyświetli się komunikat informujący, "SIM ograniczenie Off" aby sprawdzić, że kod został wpisany poprawnie.

Porady & ostrzeżenia

  • Prośbę o rozmowę z kierownikiem i poprosić o dokładne warunki w jakich rozpowszechniany jest kod odblokowujący, jeśli obsługi klienta jest w stanie pomóc. Korzysta z usług profesjonalnych kod jeśli dostawca odmawia ci kodu odblokowującego (patrz źródła).