Należy przeciąć powrót mojego Irysy po mają one kwitły?

Należy przeciąć powrót mojego Irysy po mają one kwitły?

Francuski symbol fleur-de-lys uznawany jest dziś za stylizowany wizerunek irysa. Piękno irys kwiat, często towarzyszy: zapach, jest wśród najbardziej cenionych obrazów z wiosny. Istnieje około 300 gatunków Iris, i ogrodników najczęściej rosną typy o nazwie brodaty, Louisiana, holenderski, syberyjski, japoński i reticulate Irysy. Natomiast kultura dokładne wymagania różnią się wśród gatunków tęczówki, wspólne reguły istotne dla wszystkich jest umożliwienie zdrowymi, zielonymi liśćmi rosną do żywności i uzupełnienie systemu korzeniowego po zakończeniu kwitnienia.

Funkcje liści

Wszystkie gatunki tęczówki rosnąć liniową do taśmy w kształcie liści z podziemnego kłącza lub żarówki. Liść kolory wahają się od głębokich szmaragd na niebiesko zielone światło. Wyświetlić wszystkie spiczasta końcówka i krawędzie ostrze gładkie liści. Żyły w liść ostrze są długie i równoległe. Fotosyntezy w liście odbudowuje rezerwy energii w kłącza lub żarówki, nawet powodując ich powiększenie, czy mnożyć. Odcinając liści głoduje korzenie, co prowadzi do osłabienia roślin, które prawdopodobnie nie przetrwa zimy.

Po kwitnieniu opieki

A nie cofać się liści na Irysy po ich zakończeniu kwitnienia, koncentrują się na wycinanie kwiatów łodygi. Śledzenia łodygi w dół do masy liści i wyciąć go więc podstawy łodygi nie jest rażąco widoczna. Nie cięte lub zniszczyć wszelkie okoliczne zdrowymi, zielonymi liśćmi. Usunięciu szypułek kwiatowych uniemożliwia wykorzystanie energii aby nasiona tęczówki. Z trzonu usunięty żywność wykonane w liściach jest używany do rosną większe kłącza lub żarówki. Powoduje to większy wyświetlacz kwitnienie w przyszłym roku.

Obcinanie liści

Tylko odciąć martwe lub chore liście na tęczówki roślin podczas sezonu wegetacyjnego. Od czasu do czasu starsze lub niższych liści na rośliny rozwija suchej porady lub nieatrakcyjne żółty odcień. Nie pochopnie odciąć liście pokazano żadnych żółty. Jak liść obniża, składników odżywczych w żółty liść są przeniesiona gdzie indziej, jak liść spada. Skoro większość liść ostrze brązowieją, starannie wyciąć go daleko, aby poprawić wygląd roślin. Zrobić pewny żyzności gleby i wilgotności nie jest zbyt niskie w lecie, co może spowodować przedwczesne liści żółknie. Umożliwić spadek mrozy naturalnie zabić liści. Zielone liście, które w zimie, jak w przypadku irysów Louisiana w łagodnym klimacie nie cofać.

Przesadzanie Irysy

Najlepszy czas, aby wykopać, podzielić i posadzić Kosaciec kłącza i bulwy jest późnym latem, około końca lipca do września w Stanach Zjednoczonych. Ponieważ Przesadzanie Irysy powoduje szkody i straty do systemu korzeniowego, liści jest często cofać się o 50 procent później. Ta redukcja liści zmniejsza ciśnienie na nowo ustanawiającego korzenie rosną, a także podać dużą ilość wody i składników odżywczych do wszelkich pozostałych liści. Cięcia z powrotem liście nadal photosynthesize światło ale nie wyczerpywać wigor korzenie jak przeszczepów ze wszystkimi ich liść masa nienaruszone.